הסכם שלום בית

הסכם שלום בית או שלום בית ולחילופין גירושין

 

כאשר מתעורר משבר בחיי הנישואין, לעיתים ניתן לשקם את הקשר, גם בעזרת אנשי טיפול ולהשיב את שלום הבית לתא המשפחתי. שיקום הקשר יעשה בדרך כלל על ידי אנשי טיפול.

הסכם שלום בית

במקרים אלו, כאשר בני הזוג מבקשים לקיים שלום בית, ניתן לערוך בעזרת עו”ד, המומחה בתחום, הסכם שלום בית. הסכם זה מפרט את ההסכמות אליהם הגיעו בני הזוג, מבחינה כלכלית לרבות מזונות, רכושית וכדומה, והבא לתת בסיס וודאות להתנהלות בכדי לאפשר את שלום הבית ולתת לו תוקף משפטי. בדרך כלל הסכם שלום בית אין צורך לאשר אותו בביה”ד.

כיון ששלום בית אינו נובע רק מהסכמות בכתב אלא גם מהבנה של כל אחד את צרכיו ורצונותיו של בן הזוג השני, ראוי ונכון ללוות את תהלך ההגעה להסכם שלום בית, בליווי ותמיכה וטיפול של גורם מקצועי מתחום הטיפול הזוגי ו/ או משפחתי שמלווה את בני הזוג בתהליך ומסייע להם לפתור את הקשיים שנוצרו בחייהם המשותפים ובעיקר להקנות הלם כלים מעשיים להתמודד עם קשיים אלה בעתיד. כל אלה יכולים וחייבים להיות בסיס להסכמות הכתובות של בני הזוג.

מתי כדאי ורצוי לפנות לטיפול זוגי?

כאשר בין בני זוג יש: בעיות בתקשורת, מאבקי כוח , מריבות תכופות, כעס ומתח מתמשך, היעדר שותפות בחיי היומיום, תחושת ריחוק וחוסר אינטימיות, משבר בגידה, בעיות ביחסי מין, בעיות עם משפחת המוצא, נישואים שניים/פרק ב’, קשיים הקשורים למעברים במעגל החיים (כגון הולדת ילד ראשון, כניסת ילדים למערכת החינוך, יציאת הילדים מהבית, מחלה/ מוות של אחד מבני הזוג) וכד’.

**הטיפול בדרך כלל נעשה עם שני בני הזוג אך ניתן לשפר באופן ניכר את הזוגיות גם על ידי  טיפול באחד מבני הזוג.

הסכם שלום בית ולחילופין גירושין

במידה וקיים חשש כי שלום הבית עלול להיכשל, ובכדי למנוע בעתיד מחלוקות בנושאים הקשורים לגירושין, כגון חלוקת הרכוש, חלוקת הזמן עם הילדים ומזונות,  ניתן להכין, בעזרת עו”ד המומחה בתחום,  הסכם שלום בית ולחילופין גירושין.

הסכם שלום בית ולחילופין גירושין מפרט את ההסכמות אליהם הגיעו בני הזוג בכדי לקיים את שלום הבית, וכן את ההסכמות אליהם הגיעו בני הזוג, במקרה ויחליטו בגירושין, ומתייחס לעניין חלוקת הזמן עם הילדים, משמורת, מזונות וחלוקת הרכוש.

הסכם המתייחס מראש למקרה גירושין, נותן וודאות  גם למקרה גירושין ומונע את הצורך לדון מחדש בנושאים אלו, במידה וחלילה שלום הבית לא צולח, כמו גם סעיפים הנוגעים לגירושין עצמם.

את הסכם שלום הבית ואת הסכם שלום בית ולחילופין גירושין, יש לאשר בפני ערכאה משפטית בכדי ליתן לו תוקף של פסק דין.

הסכם שלום בית

הזמנה לפגישת ייעוץ

 

     עם כניסתו לתוקף (ביולי 2016) של החוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה- 2014, זוגות המעוניינים    להתגרש יחויבו להשתתף בפגישות מהו”ת (מידע, היכרות ותיאום) ביחידת הסיוע שליד בתי המשפט ובתי       הדין. מטרת הפגישות תהיה, לתת לבני הזוג מידע מגורמים מקצועיים על מגוון הדרכים העומדות לרשותם     ליישוב המחלוקת בדרכי שלום, מחוץ לכותלי בית המשפט, לרבות טיפול אישי או זוגי, גישור, “גירושין      בשיתוף פעולה”, תיאום הורי וכו’ ועל ההשלכות המשפטיות, רגשיות, חברתיות וכלכליות של הליכים          משפטיים.

     מטרת החוק הינה לאפשר לצדדים למצות את כל האפשרויות להגעה להסכמות בעצמם, במקום שגורלם      יוכרע לאחר הליכים משפטיים ארוכים, יקרים וכואבים להם ולילדיהם.

     אני מזמינה אתכם, כבר עתה, ליצור עמי קשר על מנת לקבל את כל המידע, עוד בטרם תפתחו הליך ליישוב הסכסוך על מנת לנסות להגיע להסכמות  גם לפני הגשת בקשה ליישוב סכסוך, לייתר את הצורך בדיונים                 ולחסוך זמן וכסף רב. 

פורסם ב הורים ומשפחה ע"י saar בJanuary 6th, 2017.

התגובות סגורות.